Õhksoojuspumba valimine

kliimaseadme paigaldus

Õhksoojuspumba valimisel olulisi tehnilisi parameetreid. esmane, kõige lihtsamalt mõistetav näitaja on COP number. See näitab mitu kWh soojust toodab õhksoojuspump 1 kWh elektrienergiast.COP numbri saamise standardiks on kasutegur +7 kraadi juures.
Lisainfot annavad ka SCOP ja SEER numbrid.
SCOP, ehk sesoonne kasutegur näitab õhksoojuspumba effektiivsust kogu kütteperioodil.
SEER number näitab jahutuse energiamahtu jahutusperioodil jagatuna elektrikuluga samal perioodil. Mida kõrgem number, seda parem.

Oluline on ka õhksoojuspumba siseosa paigutus ruumis. Kas seade on mõeldud põhikütteks või lisakütteks. Või ka põhiliselt jahutuseks. kas õhksoojuspump peaks suutma hoida pikaajaliselt stabiilset madalt temperatuuri? Näiteks suvilates või tööstushoonetes, kus pikema perioodi vältel inimesi ei viibi.

Õhksoojuspumba välisosa maaraamile paigaldamine vähendab hoonele mõjuvat vibratsiooni, seinaraaam on soodsam ja võimaldab paigaldada välisseadme kõrgemale, vähendades kondensvee jäätumisest tulenevaid riske.

 

Lisaks tasub tähelepanu pöörata Eesti kliimavõõtmest tulenevatele eripäradele. Kas seade on mõeldud toimima ka miinuskraadide juures. Kasuteguri muutus, temperatuuri muutudes. Vastav tarkvara.

Õhksoojuspumpadele on lisatud ka WiFi mooduleid, mis võimaldavad kontrollida seadet nutitelefoni vahendusel ja/või lisada kütteseade oma targa kodu lahendusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top